Végleges a VII. EMI Tábor programja

Minden program

08.10. Szerda

Színpad

20:30 – Swetter
22:00 – Charlie
24:00 – FankaDeli

Előadósátor

13:00 – Róvott múltunk, azaz mióta és miért bűn a róvásírás?
Előadó: Mandics György író
15:00 – Az olajkorszak vége – fenntartható csökkenés
Előadó: Magony András villamosmérnök, Fenntartható Fejlődés és Erőforrások Kutatócsoport (ELTE – FFEK)
16:30 – A Szent Korona szentsége, a Korona-tan és ennek helye az alkotmányban
Előadó: Szántai Lajos művelődéstörténész
18:00 – Berecz András mesél

Kézműves sátor

12:00 – Fafaragás, gyapjúfestés, szövés, nemezelés – 18:00-ig

Keskeny út sátor

13:00 – Sátornyitás
16:00 – Élményszínház
18:00 – Gitárest, közös éneklés
19:00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

EMI-sátor és társalgó sátor

14:00 – Caritas program: csapatépítő játékok, fejlesztő társasjátékok (18:00-ig)

Gyereksátor

14:00 – Isten ajándéka az Élet. Mese és beszélgetés a teremtésről és az életről
15:00 – Termésbábok, kézműveskedés
16:00 – Játéksarok nagyobbaknak – logikai játékok, sakk stb. (18:00-ig)
16:30 – Szabadtéri játékok és/vagy daltanulás, népi játékok és dalok
18:00 – Esti mese
19:00 – Felnőtt játékest: Társasjátékok és egyéb játékok

Film- és borsátor

14:00 – Szász kultúra (1-2. rész )
Rendező: Buglya Sándor
14:30 – Hogyan kezeljük a videokamerát vagy a fényképezőgépet
Előadó: Farkas György rendező
15:30 – Máramaros
Rendező: Farkas György és Nagy Ferenc Hunor
16:20 – Filmek hátterében rejlő társadalmi dolgok
Előadó: Nagy Ferenc Hunor szerkesztő
18:00 – Borkóstoló: Bott Frigyes – Felvidék, Komárom

Szórványért és népesedés sátor

14:00 – Megnyitó – Köszöntőbeszédet mond Boros Rezső és Szakács Júlia programfelelős, Szabó Brigitta Márai Sándor Halotti beszéd c.versét szavalja, majd moldvai csángó népdalok hangzanak el Ségerc Feri és bandája előadásában
15:00 – Az utolsó csata
Előadó: Beder Tibor földrajztanár
16:00 – Önerőből építkeznek a szórványban
Előadó: Batizán Attila, az IKE elnöke, a HIKE tábor szervezője
17:00 – Életet akarok a romok felett (Földes Károly)
Előadó: Gudor Botond, a Bod Péter Alapítvány elnöke
18:00 – Gyimesi népdaltanítás

Kis-színpad

16:00 – Néptánctanítás

Erdély Mentőcsoport sátor

14:00 – Veszélyes vizeken a Legott Mentőcsoport
Előadó: Kristóf Imre a LEGOTT Mentőcsoport elnöke
15:00 – Vörösiszap – ilyen katasztrófa még sehol a világon nem történt
Előadó: Kristóf Imre a LEGOTT Mentőcsoport elnöke
16:00 – A szolnoki Életjel Mentőcsoport és a miskolci Spider Mentőcsoport bemutatása
Előadók: Turi László az Életjel Mentőcsoport elnöke, Kristóf Imre a LEGOTT Mentőcsoport elnöke
17:00 – Az Erdély Mentőcsoport megalakulásának előzményei és fejleményei
Előadó: az Erdély Mentőcsoport elnöksége

08.11. Csütörtök

Színpad

20:30 – Karcolat
21:30 – Kárpátia
24:00 – Role

Előadósátor

10:00 – Szabadkőművesek Trianon előtt
Előadó: Raffay Ernő történész
11:20 – Mária román királynő párizsi követsége – 1919 – Koszta István (könyvbemutató)
Előadók: Raffay Ernő és Koszta István történészek
12:00 – Merre tovább nagyvilág? Globalizáció és/vagy Kína
Előadó: Lukács Csaba újságíró
14:00 – Regióátszervezés és autonómia
Előadók: Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke, Orbán Balázs az MPP ügyvezetője, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács képviselője, Toró T. Tibor ügyvezető elnök (EMNT)
16:00 – Száműzött magyar irodalom: Tormai Cécile a Nobel-díjra jelölt magyar irónő
Előadó: Takaró Mihály irodalomtörténész
18:00 – Márton Áron, Erdély püspöke – „Az igazság védelmében és a szeretet szolgálatában az üldöztetés és börtön nem szégyen, hanem dicsőség.”
Előadók: Lázár Csilla, a Márton Áron Múzeum munkatársa és Berszán Lajos atya, Márton Áron tanítványa

Kézműves sátor

12:00 – Bogozás, agyagozás, fafaragás – 18:00-ig

Keskeny út sátor

11:00 – Hangoló: A csend beszél
12:00 – Déli áhítat
12:30 – Értékes vagy!?
Előadó: Imre István Zoltán
16:00 – Kézműves foglalkozás: agyagozás, bogozás, rajzolás, festés
18:00 – Filmnézés
20:00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

EMI-sátor és társalgó sátor

14:00 – Caritas program: csapatépítő játékok, fejlesztő társasjátékok
15:00 – Előadás: Az alkoholizmus kialakulásának okai
15:50 – Műhelymunka: Miért isznak egyesek túl sokat? Gyógyult alkoholbetegek tanuságtétele (18:00-ig)

Gyereksátor

10:00 – Isten ajándéka: a csoda. Beszélgetés bibliai történetek alapján az ajándékozásról (kenyérszaporítás, gyógyítások)
11:00 – Kézműveskedés
12:30 – Érdekes fizika – játékok, kísérletek
13:30 – Ebédszünet
15:00 – Keksz-szalámi és gombóc készítés és kóstolás
16:00 – Játéksarok nagyobbaknak – logikai játékok, sakk stb. (18:00-ig)
16:30 – Szabadtéri játékok és/vagy daltanulás, népi játékok és dalok
18:00 – Esti mese
19:00 – Felnőtt játékest: Önismereti és érzelmi játékok.

Film- és borsátor

10:00 – Szász kultúra (3. rész)
Rendező: Buglya Sándor
14:00 – Az emigráns – Minden másképp van
Rendező: Hábermann Jenő
16:00 – Magyarok a Balkán kapujában
Rendező: Boros Zoltán
17:00 – Addig, míg sokan voltunk
Rendező: Zágoni Bálint
18:00 – Borkóstoló: Bussay László – Zalai borvidék

Szórványért és népesedés sátor

10:00 – Reggeli toborzó Ségercz Feri és bandájával
11:00 – Csángó identitás
Hegyeli Attila, a Moldvai Csángó Oktatási Program vezetője
12:00 – Beszélgetés a néphagyományról és a moldvai magyarságról, zsíroskenyér és tea mellett
13:00 – A jövő záloga a család –Szénégető István atya
Előadó: Szénégető István atya
14:00 – Könyvbemutató: Az Istennel még magyarul beszélgetünk. Magyar szórványok a Kárpát-medencében
Előadó: Gazda József
15:00 – Nagyszebeni vagy szórványmagyar?
Előadó: Serfőző Levente, a HID Szebeni Magyarok Egyesületének elnöke, a Nagyszebeni Magyar Kulturális Iroda elnöke
16:00 – Gyímesi misszió a moldvai csángókért
Előadó: Berszán Lajos, a gyímesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Líceum megalapítója
17:00 – Kárpáton túli magyar ízvilág
Előadó: Nyisztor Tinka
18:00 – Moldvai csángó népdaltanítás

Kis-színpad

14:00 – Néptánctanítás
24:00 – Táncház hajnalig: Gyimesi táncház

Párhuzamos programok

08:00 – Túrák – Dancúrás túra (16:00-ig)
12:00 – Sport – Tollaslabda

Erdély Mentőcsoport sátor

10:00 – Ahol sétálni indultak a kövek – az algériai földrengés áldozatainak mentése (2003. május)
Előadó: Turi László a KARISZ alelnöke
11:00 – Az indonéziai szökőár áldozatainak mentése (2005. január)
Előadók: Turi László az Életjel Mentőcsoport elnöke, Kristóf Imre a LEGOTT Mentőcsoport elnöke
12:00 – Albánia újkori történelmének legnagyobb árvize után. Első nemzetközi bevetésen az Erdély Mentőcsoport (2010. december)
Előadók: Kiss Olivér és Zsigmond Zoárd, az Erdély Mentőcsoport tagjai
14:00 – Kutyák a mentés szolgálatában
Előadók: Turi László és Juhász Rita (Életjel Mentőcsoport)
16:00 – Reng a Föld! – vulkánkitörések és földrengések
Előadó: György Csaba földtanász
17:00 – A Kolozs-Torda Mentőcsoport és a Marosszék Mentőcsoport bemutatása
Előadó: a Kolozs-Torda Mentőcsoport és a Marosszék Mentőcsoport elnöksége

08.12. Péntek

Színpad

20:30 – Bojtorján
22:00 – Kalapács
24:00 – Road

Előadósátor

10:00 – Népesedési helyzetkép a Kárpát-medencében
Előadók: Dr. Gyurgyík László, szociológus, Selye János Egyetem, Komárom, Gyarmati Judit antropológus, Csép Sándor, az Áldás Népesség Mozgalom elnöke, újságíró, Demeter Szilárd, az EMNT népszámlálsi bizottságának tagja
12:00 – Magyarok a csúcson! – Sportkerekasztal
Előadók: Tófalvi Éva biatlonista, Kovács “Kokó” István ökölvívó, Ferencz Réka világbajnok biatlonista, Gombos Attila harcművész
14:00 – Magyar érdekévényesítés a külpolitikában
Előadók: Ékes Ilona képviselő (Fidesz), Szilágyi Zsolt, Tőkés László EP-alelnök kabinetvezetője, Balczó Zoltán képviselő (Jobbik),
16:00 – Sajtókerekasztal
Meghívottak: Borbély Zsolt Attila, Bíró Zsolt, Ágoston Balázs, Makkay József, Fábián Tibor, Ferencz Csaba, Farcádi Botond
18:00 – Húsz éve kezdődött: délszláv háború, magyar szemmel
Előadók: Raffay Ernő történész, volt honvédelmi államtitkár, Andócsi János, történész, a Horvátországi Magyarok Demokratikus Közösségének alelnöke és Andrási Attila, szabadkai színházrendező, Rácz Szabó László, a Zentai Községi Végrehajtó Bizottság volt elnöke

Kézműves sátor

12:00 – Batikolás, szalagszövés, mézeskalács díszítés – 18:00-ig

Keskeny út sátor

11:00 – Hangoló: A csend beszél
12:00 – Déli áhítat
12:30 – Evolúció és/vagy teremtés
Előadó: Bartos Karesz
16:00 – Gitárdélután
18:00 – Filmnézés
20:00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

EMI-sátor és társalgó sátor

14:00 – Caritas program: csapatépítő játékok, fejlesztő társasjátékok
15:00 – Előadás: Kiutak az alkoholizmusból, hogyan szabadul meg az ember a függőségtől?
15:50 – Műhelymunka: A betegség felismerése, a segítség elfogadása – gyógyult alkoholbetegek tanuságtevése (18:00-ig)

Gyereksátor

10:00 – Én, mint Isten ajándéka. Beszélgetés bibliai történetek alapján az ajándékozásról (Ábrahám ajándéka a fia, Izsák)
11:00 – Gyöngyfűzés
12:30 – Érdekes fizika – játékok, kísérletek
13:30 – Ebédszünet
14:30 – Zokni-bábok
16:00 – Locsi-pocsi – kalandjáték
16:30 – Játéksarok nagyobbaknak – logikai játékok, sakk stb. (18:00-ig)
16:30 – Szabadtéri játékok és/vagy daltanulás, népi játékok és dalok
18:00 – Esti mese
18:00 – Góbévacsi és maffiázás (Góbévacsi, azaz: ki mit hoz, azt eszünk – közös asztal, közös vacsi, közös játék.)

Film- és borsátor

10:00 – Szász kultúra (4. rész)
Rendező: Buglya Sándor
12:00 – Legalább Európa (Az első erdélyi magyar játékfilm)
Rendező: Fischer István
12:40 – Öreganyám, nagyvilág, jól megjegyezd a nevemet! – Emléktöredékek Szabó Magdáról
Rendező: Hábermann Jenő
14:00 – Szemből, halál. – Szilágyi Domokos ügynökmúltja és halála
Rendező: B. Nagy Veronika
14:50 – Beszélgetés Boros Nagy Veronika és Boros Zoltán rendezőkkel
15:30 – Nem vagy egyedül… – kampány a Hargitán
Rendező: Domokos János
16:00 – A Bolyai
Rendező: Buglya Sándor
17:00 – Az utolsó magyar
Rendező: Farkas György
18:00 – Borkóstoló: Vincze Béla – Egri borvidék

Szórványért és népesedés sátor

10:00 – Népi hangszerek és dallamok egy ezeréves kultúrában
Előadó: Ségercz Feri
11:00 – Beszélgetés a népszámlálásról, népesedési statisztikákról és a kisebbségi helyzetről
12:00 – Erdélyi ifjúsági szervezetek a szórványról
Meghívott szervezetek: MIÉRT, IKE, ODFIE, EMI
14:00 – Magyarlapád lelkében hordozza a népzenét (magyarlapádi népdaléneklés)
Előadó: Szilágyi Hajnal népdalénekes
16:00 – Egyet az anyának, egyet az apának, egyet a nemzetnek!
Előadók: Ábrám Noémi nagycsaládos, Csíki Sándor a Pro Familia Egyesület vezetője
17:00 – Mezőség szülötte: Berde Mária költő
Előadó: Berde László székelyudvarhelyi református lelkész
18:00 – Felcsíki népdaltanítás

Kis-színpad

14:00 – Néptánctanítás
24:00 – Táncház hajnalig: Felcsíki táncház

Párhuzamos programok

08:00 – Túrák – Czofronka túra (16:00-ig)
12:00 – Sport – Lábtenisz

Erdély Mentőcsoport sátor

10:00 – Mentőkutyás bemutató
Előadó: Juhász Rita az Életjel Mentőcsoport tagja
12:00 – Az Erdély Mentőcsoport működtetése
Előadó: Pitó Attila az Erdély Mentőcsoport logisztikai parancsnoka
13:00 – Eltűnt személyek keresése
Előadók: Turi László az Életjel Mentőcsoport elnöke, Kristóf Imre a LEGOTT Mentőcsoport elnöke
14:00 – Az Udvarhelyszék Mentőcsoport és a Csíkszék Mentőcsoport bemutatása
Előadók: az alakulat elnöksége
15:00 – A Háromszék Mentőcsoport bemutatása
Előadó: a Háromszék Mentőcsoport elnöksége
16:00 – Szemléltető fényképek és filmek vetítése
17:00 – Barlangászat-kalandtúrák az Erdélyi Kárpátokban
Előadó: Zrínyi István Miklós túravezető, EKE-Gyergyó

08.13. Szombat

Színpad

20:30 – Dalriada
22:00 – Bikini
24:00 – Gitárest Miklós Gyurival

Előadósátor

10:00 – Magyar polgármestert Marosvásárhelynek!
Előadók: Csegzi Sándor Marosvásárhely volt alpolgármestere – Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ), Jakab István az Erdélyi Magyar Nemzeti (EMNT) Tanács Maros megyei elnöke, László György a Magyar Polgári Párt (MPP) Maros megyei elnöke
12:00 – Nemzetpolitika ellenzékből
Előadó: Vona Gábor, a Jobbik elnöke
14:00 – Mit tegyünk az életünkkel?
Előadó: Jókai Anna író
16:00 – Alkotmány. Állampolgárság. Szavazati jog.
Előadó: Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke
18:00 – Az erdélyi magyar oktatás jelenlegi helyzete. Az oktatási törvény
Előadók: Andrási Benedek, Erdélyi Unitárius Egyházoktatási előadótanácsos, Árus Zsolt, a Székely Nemzeti Tanács alelnöke, Dávid László, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem rektora, az EMNT oktatási bizottságának elnöke

Kézműves sátor

12:00 – Üvegfestés, bútorfestés, ékszerkészítés – 18:00-ig

Keskeny út sátor

11:00 – Hangoló: A csend beszél
12:00 – Déli áhítat
12:30 – Előadás: Terhesség, vagy áldás
16:00 – Élményszínház
18:00 – Filmnézés
20:00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

EMI-sátor és társalgó sátor

14:00 – Caritas program: csapatépítő játékok, fejlesztő társasjátékok
16:00 – Előadás: Belső erőforrásaink feltérképezése – Interaktív beszélgetés és önismereti gyakorlatok által felfedezni belső erőforrásainkat (18:00-ig)

Gyereksátor

10:00 – Mivel szerzek örömet másoknak? Beszélgetés bibliai történetek alapján az ajándékozásról
11:00 – Lufi állatkák
12:30 – Érdekes fizika – játékok, kísérletek
13:30 – Ebédszünet
14:30 – Pohárfestés és díszítés
16:00 – Vizipisztoly háború
16:00 – Játéksarok nagyobbaknak – logikai játékok, sakk stb. (18:00-ig)
16:30 – Szabadtéri játékok és/vagy daltanulás, népi játékok és dalok
18:00 – Esti mese
19:00 – Felnőtt játékest: Önismereti játékok. Konfliktuskezelés.

Film- és borsátor

10:00 – Szász kultúra (5. rész)
Rendező: Buglya Sándor
14:50 – Rendtartó székelyek
Rendező: Farkas György
15:30 – Fekete vasárnap. Gyanta, 1944. szeptember 24.
Rendező: Boros Zoltán
16:00 – Vetítés és beszélgetés: A gyantai vérengzést levezető százados özvegye felolvassa férje naplójából annak visszaemlékezéseit
16:40 – A vén bakancsos és a fia, huszár (1918)
Rendező: Janovics Jenő
18:00 – Borkóstoló: Alkonyi László – Mád, Tokaj borvidék

Szórványért és népesedés sátor

10:00 – Könyvbemutató: Zúgó harangok üzenete
Előadó: Lapohos András
11:30 – Beszélgetés szórványról, beolvadásról, kisebbségről
13:00 – Dél-erdélyi végvárak
Előadók: Babos Aranka a Hunyad megyei szórványprogram felelőse és Nemes Előd a Kovászna megyei szórványprogram felelős
15:00 – Keresztény- és helyes magyar nemzettudatra való nevelés
Előadók: Gergely István a Csibész Alapítvány elnöke, Szabó László a Gondviselés Segélyszervezet alelnöke
17:00 – Szórványosodás és szórványoktatás
Előadók: Bajtai Erzsébet nagykövet asszony, a Magyar Köztársaság Romániai Nagykövetsége, Balázs-Bécsi Attila, a Téka Mezőségi Szórványkollégium egyik alapítója

Párhuzamos programok

08:00 – Túrák – Nagy Somlyó túra (16:00-ig)
10:00 – Íjászverseny
12:00 – Sport – Futball

Erdély Mentőcsoport sátor

10:00 – Repüléstan és légi felderítés
Előadó: Turi László a KARISZ alelnöke
11:00 – Az alpinizmus régóta hódít – a hegymászás fajtái, jellemzői, hegyimentés
Előadók: Kiss Tivadar és Lukács Lehel gyergyói hegyimentők
12:00 – Az udvarhelyszéki özönvíz – 2005-ös árvízi krónika
Előadó: Szombatfalvi József, a Gondviselés Segélyszervezet elnöke
13:00 – Most rajtunk a sor! – az anyaországi árvízkárosultak segélyezése 2010-ben
Előadó: Szabó László a Gondviselés Segélyszervezet alelnöke
14:00 – A gátépítés titkai
Előadók: Turi László az Életjel Mentőcsoport elnöke, Kristóf Imre a LEGOTT Mentőcsoport elnöke
15:00 – A Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesület bemutatása
Előadó: Szali Mózes elnök
16:00 – Elsősegélynyújtás fogalma, jelentősége, az életveszély fogalma, gyakorlati bemutató
Előadó: Kulcsár Zoltán a Szovátai Hegyimentő Egyesület elnöke

08.14. Vasárnap

Színpad

20:30 – Hungarica
22:00 – Ossian
24:00 – Graphic

Előadósátor

10:00 – Ökumenikus istentisztelet, igét hirdet: Böjte Csaba atya
12:00 – Mentőövet a szórványnak! – a nemzetpolitikai megközelítés
Előadók: Bodó Barna a MÁÉRT Kárpát-medencei szórványalbizottságának elnöke, Demeter László Kovászna Megye Tanácsának szórványprogram-felelőse, Bilibók Jenő MCSMSZ alelnök, csángó-oktatás felelős, Böjte Csaba ferences rendi szerzetes
14:00 – Irodalmi kerekasztal
Résztvevők: György Attila, Farkas Árpád, Sántha Attila
16:00 – Politikai kerekasztal: választások 2012
Meghívottak: Farkas Csaba alelnök (MPP), Laczkó Albert Elemér polgármester (RMDSZ), Mezei János polgármester (MPP), Toró T. Tibor ügyvezető elnök (EMNT), Pap Előd országos alelnök (EMNT)
18:00 – Közélet és ifjúság: EMI-kerekasztal

Kézműves sátor

12:00 – Bútorfestés, ékszerkészítés, mézeskalács díszítés – 18:00-ig

Keskeny út sátor

15:00 – Kézműves foglalkozás: agyagozás, bogozás, rajzolás, festés
17:00 – Élményszínház
19:00 – Sátorzáró

Gyereksátor

11:00 – Az én meglepim Istennek. Beszélgetés bibliai történetek alapján az ajándékozásról.
11:30 – Pohárfestés és díszítés
12:30 – Érdekes fizika – játékok, kísérletek
13:30 – Ebédszünet
14:30 – Nemezelés
16:00 – Játéksarok nagyobbaknak – logikai játékok, sakk stb. (18:00-ig)
16:30 – Szabadtéri játékok és/vagy daltanulás, népi játékok és dalok
18:00 – Esti mese
19:00 – Felnőtt játékest: Társasjátékok és egyéb játékok.

Film- és borsátor

10:00 – Szász kultúra (6. rész)
Rendező: Buglya Sándor
12:00 – Az ébredő Énlaka
Rendező: Farkas György
13:00 – Az utolsó éjszaka (1917) c. film felújított töredéke
Rendező: Janovics Jenő
14:00 – Így veszett el Erdélyország
Rendező: Zsigmond Attila és Bajna György
14:50 – Beszélgetés Zsigmond Attila és Baja György rendezőkkel
15:30 – A színház szerelmese
Rendező: Martonffy Emil
18:00 – Borkóstoló: Kaló Imre – Szomolya, Egri borvidék

Szórványért és népesedés sátor

10:00 – A 3. királyfi vagy királylány c. pályázat előzményei és kiértékelése
Előadó: Szakács Júlia szakcsoport felelős
11:00 – Az EMI Szórványért és Népesedésért szakcsoportok beszámolója
Előadók: Szakács Júlia szakcsoport felelős, Boros Rezső szakcsoport felelős
12:00 – Jövőt építünk a szórványban
Előadók: Kerekes Zoltán a Bástya Egyesület elnöke, Bartha József a Tulipán árvaház alapítója
14:00 – A média a szórványkérdésről
Előadó: Pataky Lehel Zsolt a Temesvári Rádió magyar adásának aradi tudósítója
16:00 – Könyvbemutató: Határtalan hazában
Előadó: Dávid Gyula irodalomtörténész
17:00 – A Kun Kocsárd Egyesület bemutatkozása
Előadó: Demeter László, az egyesület elnöke
18:00 – A Szórványért és népesedésért sátor előadásainak kiértékelése
– Kötetlen beszélgetés

Párhuzamos programok

08:00 – Túrák – Lucskő túra (16:00-ig)
12:00 – Sport – Röplabda

Erdély Mentőcsoport sátor

10:00 – Vendég vagy a természetben: viselkedj! – környezetvédelmi ismertetés gyerekek számára
Előadó: Vadász Szatmári István, gyergyói EKE
11:00 – Földtani vonatkozású természeti katasztrófák
Előadó: Tóth Attila földtanász
12:00 – A mélyvíz rejtelmei: a búvárkodás
Előadók: Turi László, az Életjel Mentőcsoport elnöke, Kristóf Imre, a LEGOTT Mentőcsoport elnöke
13:00 – Kötetlen beszélgetés